Almanyada hukumet TikTok hesabi acti

Almanya’da hükümet TikTok hesabı açtı

Alman hükümeti, Çin menşeli sosyal medya platformu TikTok’ta hesap açtığını duyurdu. Yapılan hamlenin nedeni olarak, özellikle gençlere hitap etmek ve gerçekleştirilen çalışmaları vatandaşlara duyurmak gösterildi.

Almanya'da hükümet TikTok hesabı açtı

AA

Almanya’da hükümetten değişik bir adım geldi.

Federal Hükümet Sözcülüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Basın ve Enformasyon Dairesi’nin (BPA), diğer sosyal medya kanallarının yanı sıra TikTok platformunda açtıkları “@TeamBundeskanzler” hesabından günlük hükümet çalışmaları hakkında paylaşımda bulunacağı belirtildi.

Özellikle genç kullanıcılara hitap edilecek

Açıklamada, BPA’nın bu hesapla sosyal medya üzerinden siyaset hakkında daha fazla bilgi edinen ve bilgi alışverişinde bulunan vatandaşlara yönelik bilgi yelpazesini genişletmek istediği vurgulandı.

Özellikle genç kullanıcılara hitap etmek için açılan TikTok hesabında, Federal Şansölye Olaf Scholz’un çalışmalarına ve hükümet politikasına ilişkin bilgilere ek olarak yorum, soru ve önerilere de yer verileceği kaydedildi.

1712582449 918 Almanyada hukumet TikTok hesabi acti

Diğer liderler örnek gösterildi

Açıklamada ayrıca, son zamanlarda ABD Başkanı Joe Biden, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Avrupa Parlamentosu Başkanı Roberta Metsola gibi kişilerin de kendi TikTok kanallarını açtıkları hatırlatıldı.

Almanya Başbakanı Scholz ise sosyal medya platformu X’ten TikTok etiketiyle yaptığı açıklamada, “Dans etmem. Söz.” paylaşımında bulundu.

1712582449 110 Almanyada hukumet TikTok hesabi acti Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir