Filistinli esirleri oldurelim diyen Israilli asiri sagci bakan Ben Gvir

“Filistinli esirleri öldürelim” diyen İsrailli aşırı sağcı bakan Ben Gvir kaza yaptı

Filistinli esirlerin öldürülmesi gibi aşırı sözleriyle öne çıkan İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Ben-Gvir, otomobiliyle geçirdiği kaza sonrası hastaneye kaldırıldı.


ensonhaber.com

İsrail’in 7 Ekim 2023’ten beri Gazze’de başlattığı soykırım devam ederken, Filistinli mahkumlarla ilgili sözleriyle büyük tepki toplayan İsrail’in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, aracıyla geçirdiği trafik kazasının ardından hastaneye kaldırıldı.

Aracı ters döndü, hastaneye kaldırıldı

Ben-Gvir’in içinde bulunduğu makam aracı Remle kentinde kazaya karıştı ve ters döndü.

Kazada yaralanan Ben-Gvir’in tedavi amacıyla yakındaki bir hastaneye kaldırıldığı ve durumunun ciddi olmadığı aktarıldı.

Öte yandan sosyal medyada yer alan görüntülerde Ben-Gvir’in aracının başka bir araçla çarpıştıktan sonra ters döndüğü görülüyor.

“Filistinli esirler idam edilsin” demişti

Aşırı sağcı bakan Itamar Ben-Gvir, İsrail hapishanelerindeki aşırı kalabalığa son vermek için Filistinli esirlerin idam edilmesi gerektiği sözlerini sarf etmişti.

1714292887 616 Filistinli esirleri oldurelim diyen Israilli asiri sagci bakan Ben Gvir1714292887 247 Filistinli esirleri oldurelim diyen Israilli asiri sagci bakan Ben Gvir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir