TEI Turkiyenin yerli ve milli gucu Milli havacilik motorlari Eskisehirde

TEI Türkiye’nin yerli ve milli gücü! Milli havacılık motorları Eskişehir’de sergileniyor

Türkiye’nin ilk milli turbofan uçak motoru, ilk özgün helikopteri GÖKBEY’e güç veren, genel maksat helikopterlerine güç veren milli havacılık motorları Eskişehir’de sergilenmeye devam ediyor.

TEI Türkiye'nin yerli ve milli gücü! Milli havacılık motorları Eskişehir'de sergileniyor

AA

Savunma sanayinde yerli ve milli üretim artıyor ve bu çalışmaların halkla buluşması da devam ediyor.

Eskişehir’de kurulu TUSAŞ Motor Sanayi AŞ (TEI) tarafından üretilen milli havacılık motorları, Vilayet Meydanı’nda sergileniyor.

Eskişehirlilerin büyük ilgi gösterdiği sergide her yaştan ziyaretçi var.

TEI tarafından üretilen Türkiye’nin ilk milli turbofan uçak motoru TEI-TF6000, art yakıcı modülle 10 bin libre itki üretecek TEI-TF10000, Türkiye’nin ilk özgün helikopteri GÖKBEY’e güç veren TEI-TS1400, genel maksat helikopterlerine güç veren T700-TEI-701D turboşaft motoru, ANKA, AKSUNGUR ve BAYRAKTAR TB3’e güç veren Türkiye’nin milli turbodizel havacılık motoru TEI-PD170’in izlenime sunulduğu sergiye vatandaşların ilgisi sürüyor.

Sinevizyon ile motorların yapım süreci takip ediliyor

Serginin üçüncü gününde katılım sağlayan vatandaşlar, kurulan sinevizyon vasıtasıyla motorların yapım sürecini izleme imkanı bulurken aynı zamanda alandaki mühendislerden motorlar hakkında bilgi alabiliyor.

1711317642 748 TEI Turkiyenin yerli ve milli gucu Milli havacilik motorlari Eskisehirde

Görme kaybı olan vatandaşın heyecanı

Sergiye katılan vatandaşlardan yarı oranda duyma ve görme kaybı olan 65 yaşındaki Sadettin Sever, her şeye rağmen sergiyi gördüğünde gelmek istediğini belirtti.

“Güzel işler çıkarmışlar”

Sever, sergilenen motorlardan gurur duyduğunu belirterek, duygularını şu sözlerle ifade etti:

Bunlar Türkiye için de Eskişehir için de birer gurur kaynağı. Çok güzel işler başarmışlar. Bizim gençliğimizdeki teknoloji bu kadar değildi. Şimdiki olanaklar çok yüksek. Güzel işler çıkarmışlar, helikopter ve İHA motorları yapmışlar. Sergiden çok memnun oldum, oldukça mutluyum.

1711317642 733 TEI Turkiyenin yerli ve milli gucu Milli havacilik motorlari Eskisehirde

“Motorlar sanayiyi olumlu anlamda etkileyecek”

Ziyarete gelen vatandaşlardan Merve Doğan ise sergilenen motorların yerli sanayiyi olumlu anlamda etkileyeceğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

TEI Türkiye’nin yerli ve milli gücü. İnsan buradaki kalabalığı gördüğünde gururlanıyor. Herkesin birlik olup bu alandaki motorları görmeye gelmesi hoşuma gidiyor.

1711317642 908 TEI Turkiyenin yerli ve milli gucu Milli havacilik motorlari Eskisehirde1711317642 435 TEI Turkiyenin yerli ve milli gucu Milli havacilik motorlari Eskisehirde1711317642 219 TEI Turkiyenin yerli ve milli gucu Milli havacilik motorlari Eskisehirde1711317642 503 TEI Turkiyenin yerli ve milli gucu Milli havacilik motorlari Eskisehirde Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir