1713037571 Antalyadaki kaza sonrasi Izmirdeki teleferige ilgi yuzde 10a dustu

Antalya’daki kaza sonrası İzmir’deki teleferiğe ilgi yüzde 10’a düştü

Bir kişinin öldüğü teleferik kazası İzmir’in Balçova ilçesinde yer alan tesiste ziyaretçi sayısının azalmasına neden oldu. Seferlerin aralıksız devam ettiği tesiste, kazadan önceki günlük ziyaretçi sayısının ortalama yüzde 10’una düşerek 200’e kadar gerilediği bildirildi.


DHA

Antalya’dan gelen teleferik kazası haberi bayramda gözleri o noktaya çevirtti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin AB standartlarında yenilenerek 2014 yılında hizmete aldığı Teleferik Tesisleri’ne, Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde meydana gelen kazanın ardından, ilgi azaldı.

Ziyaretçi sayısı düştü

Teleferik yetkililerinden alınan bilgiye göre bayram tatiliyle her yaştan kişinin ilgi gösterdiği tesiste ziyaretçi sayısı düştü.

“Antalya’daki bu vahim kaza yüzünden daha sakin kaldı”

Seferlerin normal devam ettiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bayram tatili nedeniyle tesisimizde daha fazla yoğunluk olması gerekirdi. Özellikle çocuklu ailelerin rahatlıkla zaman geçirecekleri bir yer, ancak Antalya’daki bu vahim kaza yüzünden daha sakin kaldı. Tesiste şu an yaklaşık 200 kişi var. Kazadan önceki günlük ortalama ziyaretçi sayımız 2 bin civarındaydı. Teleferiklerin bakımları günlük, haftalık, aylık olarak yapılıyor. Çünkü ihmaller vahim kazalara neden olabilir.

Antalyadaki kaza sonrasi Izmirdeki teleferige ilgi yuzde 10a dustu Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir