Bakan Mehmet Ozhasekiden Ozgur Ozele cevre tepkisi Demagoji yapmayin

Bakan Mehmet Özhaseki’den Özgür Özel’e çevre tepkisi: Demagoji yapmayın

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e yanıt veren Bakan Özhaseki, “CHP güzel işleri eleştirmeye devam ediyor” diyerek, millet bahçelerinin Türkiye’nin dört bir yanını donatmaya devam edeceğini söyledi.

Bakan Mehmet Özhaseki'den Özgür Özel'e çevre tepkisi: Demagoji yapmayın

ensonhaber.com

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in manipülatif açıklamalarına sert cevap verdi.

Bakan Özhaseki, Kayseri’de gerçekleştirilen fidan dikimi törenindeki açıklamalarını çarpıtan CHP Genel Başkanı Özel’e, “Demagoji yapmayın. Sözde çevrecilerin, sahte doğaseverlerin, iklim değişikliği diye bir derdi olmayanların; çöp, çukur ve çamur ile anılanların bizi anlaması mümkün değildir.” dedi.

“Yeşil varlığımızı artırmaya devam ediyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’yi her alanda kalkındırdıklarını belirten Bakan Özhaseki, “Yeşil varlığımızı artırmaya, ülkemizin dört bir yanını ekolojik koridorlarla örmeye, millet bahçeleriyle donatmaya devam ediyoruz. Her zaman olduğu gibi biz hizmet ederken; Genel Başkanı değişse de zihniyeti değişmeyen CHP ise yine güzel işleri eleştirmeye devam ediyor. Sözde Genel Başkan, bizim yeşil hassasiyetimizi sorgulamaya kalkıyor.” ifadelerini kullandı.

1713790328 398 Bakan Mehmet Ozhasekiden Ozgur Ozele cevre tepkisi Demagoji yapmayin

“Siz laf üretmeye devam edin, biz ülkemizi daha yeşil hale getireceğiz”

AK Parti hükümetleri döneminde bugüne kadar yaklaşık 7 milyar fidanı toprakla buluşturduklarını belirten Bakan Mehmet Özhaseki, “Bu anlamda dünyada orman varlığını artıran nadir ülkelerden biriyiz! Pazar günü de bizzat benim katıldığım programla birlikte 271 binden fazla fidanımızı toprakla buluşturarak iklim değişikliğine karşı güçlü bir adım attık.

Utanmadan bunun bile karşısında duruyorlar! Siz laf üretmeye devam edin; biz, ülkemizi kalkındırıp daha yeşil bir hale getirecek; Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koydukları 2053 Net Sıfır Emisyon ve Yeşil Kalkınma hedeflerine mutlaka ulaşacağız.” dedi.

1713790328 743 Bakan Mehmet Ozhasekiden Ozgur Ozele cevre tepkisi Demagoji yapmayin

Özel’in sözleri

Özgür Özel, Mehmet Özhaseki’ye, Kayseri’de yaptığı konuşmasına cevap olarak şu ifadeleri kullanmıştı;

Birçok şehrin yüzde 65’i maden alanı olarak işaretlendi. Ülkenin varlıkları elbette çıkarılsın ama en vahşi madencilik yöntemleriyle altın çıkarılıyor siyanürle arındırılıyor; posası bize kalıyor. Kaz Dağları ortada, Akbelen ortada… Eskiden kayda alınmayan ormanlar kayda alındığı için, gerçekte kayıtta olmayanlar kayıt altına alınıyor, kayıtta olanlar da talan ediliyor. Bu yüzden ormanlar azalmıyor gibi görünüyor.

1713790328 532 Bakan Mehmet Ozhasekiden Ozgur Ozele cevre tepkisi Demagoji yapmayin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir