1713853090 Yusuf Tekin ogretmen ve ogrencilerle Anitkabirde

Yusuf Tekin, öğretmen ve öğrencilerle Anıtkabir’de

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla öğretmen ve öğrencilerle Anıtkabir’i ziyaret etti.


AA

Yurt genelinde coşku ve heyecan hakim.

Binlerce çocuk 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen etkinliklere katılıyor.

Aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’e de ziyaret gerçekleştirildi.

Çocuklar Bakan Tekin ile Anıtkabir’e gitti

Sabahın ilk saatlerinde Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, beraberindeki yüzlerce çocuk ve öğretmenlerle Anıtkabir’e gitti.

Bakan Tekin başkanlığındaki bakanlık bürokratları, öğretmen temsilcileri ve öğrencilerden oluşan heyet, Aslanlı Yol’dan yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine geldi.

Tekin’in mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Yusuf Tekin ogretmen ve ogrencilerle Anitkabirde

“Büyük bir coşku ve şükranla kutlamanın onurunu yaşıyoruz”

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Tekin, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Aziz Atatürk, ebedi istirahatgahınız Anıtkabir’de huzurlarınızda, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104. kuruluş yıl dönümü ve istiklalimiz için verdiğiniz büyük mücadelenin nişanesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşku ve şükranla kutlamanın onurunu yaşıyoruz. ‘Hâkimiyet, bila kaydü şart milletindir.’ ilkesiyle şekillenen bağımsızlık mücadelemizin yarını, evlatlarımızın omuzlarında yükselmektedir.

“Evlatlarımıza aktarmak bizim için şeref borcudur”

Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu şanlı mirası, bilimle, kültürle, sanatla ve en önemlisi manevi değerlerle bezenmiş bir şekilde evlatlarımıza aktarmak bizim için şeref borcudur. Çünkü biliyoruz ki ‘dehay-i millimizin inkişaf-ı ancak böyle bir kültür ile temin olunabilir.’ Sizden aldığımız ilham ve aziz milletimizden aldığımız kuvvetle, bu cennet vatanı daha da ileriye taşıma kararlılığındayız. Ruhunuz şad olsun.”

1713853089 887 Yusuf Tekin ogretmen ve ogrencilerle Anitkabirde1713853089 232 Yusuf Tekin ogretmen ve ogrencilerle Anitkabirde1713853089 349 Yusuf Tekin ogretmen ve ogrencilerle Anitkabirde1713853089 62 Yusuf Tekin ogretmen ve ogrencilerle Anitkabirde Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir